PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=869605}

The Yin Yang Master

Shi Shen Ling
6,4 576
ocen
6,4 10 1 576
The Yin Yang Master
powrót do forum filmu The Yin Yang Master

Film dla szukających klimatu jaki odnajdziemy w Spirited Away lub Natsume Yuujinchou, wzbogaconego o widowiskowe walki. Tego brakuje w zachodniej kinematografii, która nie potrafi wyjść poza sztywne ramy narzucone przez wizje fantasy z kręgu anglosaskiego. Wypełnia lukę pomiędzy ekranizacjami komiksów a bajkowymi produkcjami dla młodszych widzów.

Historia jest bardzo zgrabnie przedstawiona, ma szybkie tempo a przy tym oglądając mamy okazje lepiej poznać postacie drugo- i trzecioplanowe ( i polubić - fretki! I inni mieszkańcy wioski). Świat jest barwny, pełen detali – po seansie chce się do niego wrócić i poznawać dalej i dalej. Efekty specjalne i CGI na wysokim poziomie.

cacauatla

Pisząc tego posta, nie oceniam filmu, tylko postacie mi się tak skojarzyły i o tym krótko napiszę.

Chińska Narnia, mają Rocketa ze Strażników Galaktyki i Hellboya, Wojownicze Żółwie Ninja, ale wszystkich przerobili na karykatury, no i oczywiście Borsuk z Narnii. Pewnie jest dużo innych bohaterów przerobionych, sami możecie ich poszukać i wypisać, jeśli macie jakieś własne skojarzenia. Mulan ciężko mi tu wymienić,  gdyż  to chińska postać i mi średnio się z kimś  kojarzy.

Mogę jeszcze dodać Rączkę z Rodziny Adamsów, ale tu została nieco ulepszona.
Muszę obejrzeć jeszcze raz te sceny z wężami, bo może to nawiązanie do Naruto (naliczyłem tylko osiem głów, analogicznie do ośmiu ogonów, czyli ośmioogoniastym był Gyūki. Średnio mi tu pasuje, gdyż on miał macki zamiast ogonów.
.
Proszę wypisać inne skojarzenia, jeśli macie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones