PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200116}

Most do Terabithii

Bridge to Terabithia
7,3 117 796
ocen
7,3 10 1 117796
6,5 4
oceny krytyków
Most do Terabithii
powrót do forum filmu Most do Terabithii

Refleksja!

ocenił(a) film na 9

Tak się zastawiam co mnie w tym filmie urzekło? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wszystko! Począwszy od gry aktorskiej a skończywszy na historii, która na początku wydaje się być banalna, ale z biegiem akcji przenosi nas w świat naszego dzieciństwa( bez komputerów i gier wideo), gdy każdy z nas mógł być kim chciał, a do tego wystarczyła tylko nasza wyobraźnia. Ten film ma w sobie coś magicznego i nie da się temu zaprzeczyć :)

ocenił(a) film na 10
goci_17

Zrozumieją to tylko Ci, których choć kawałek dzieciństwa przypadał na okres sprzed epoki komputerów osobistych i internetu. :) Ja miałem np. huśtawkę, w postaci ławki z oparciem, podwieszoną pod wielkiego, starego kasztana. Siadałem na niej odwrotnie, przekładając nogi pod oparciem i wyobrażałem sobie, że lecę statkiem kosmicznym, odwiedzając różne, niesamowite, bajkowe wręcz planety. :D Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
hitman4334

Całe przedszkole i podstawówkę spędziłam biegając po dzielnicy, rodzice pozwolili mi korzystać z komputera dłużej niż 30 min dziennie kiedy skończyłam podstawówkę, miałam z kolegami bazę na szkolnym boisku, pokrzywy na podwórku były dżunglą a w piwnicy ukrywali się partyzanci (do dziś nie wiem jak to wymyśliliśmy) ale na mnie te film nie zrobił wielkiego wrażenia. Szczerze mówiąc wcześniej widziałam trailer a potem bardzo się zawiodłam :(

ocenił(a) film na 10
tomanowa

Ja też na początku się trochę zdziwiłem, bo po trailerze zakładałem, że będzie to podobne do " Niekończącej się opowieści ", czyli że te wszelakiej maści baśniowe stwory i krainy będą nam towarzyszyć przez cały film. Jednak nie o to reżyserowi chodziło i w sumie dobrze, pokazał nam potęgę dziecięcej wyobraźni. Natomiast mam mu za złe, że uśmiercił Leslie... W takim filmie śmierć bardziej szokuje widza, zwłaszcza że dotknęła ona takiego cudownego, roześmianego, " czystego " dziecka. Ten szok mogę porównać do zderzenia dziecięcego postrzegania świata z okrutną rzeczywistością. Kto wie, może taki właśnie miał być efekt? Pozdrawiam.

hitman4334

Reżyser "Uśmiercił" Leslie ponieważ tak jest w powieści napisane... Ja nie lubię takich motywów, twn film był dla mnie cudowny jeszcze zanim Leslie zmarła ale kto wie może bez tego film nie robiłby takiego wrażenia??

ocenił(a) film na 9
hitman4334

Reżyser jak i autor książki/film specjalnie uśmiercili Leslie. Dlaczego ? Chcieli nam uświadomić żeby nam uświadomić jak ciężka jest śmierć naszych bliskich. Popatrz na Jessa (nie wiem jak napisać to imię) byl przez cale zycie sam. Nawet jego rodzice sie nim nie interesowali. Siostry zajete soba i swoja pupa. W szkole nie mial z kim gadac. Gdy Leslie sie z nim zaprzyjaznila. Dlatego zabolalo to wiekszosc widzow jak i samego Jessy'ego do bolu.

ocenił(a) film na 9
hitman4334

Jak ja to dobrze rozumiem, bo pierwszy komputer miałem dopiero w wieku 17 lat, czyli już ładne trochę czasu temu :) Całe dzieciństwo i lata młodości spędzało się na zabawach z kumplami typu gra w piłkę nożną, siatkówkę itp. Ja też jak byłem mały to miałem taka fają huśtawkę zrobioną z opony samochodowej i umocowanej na linach do takiego wysokiego dębu:)

ocenił(a) film na 8
hitman4334

Też sie bawiłam że lece do różnych krain. Huśtawka była jakby moim wrotem do innych światów.

ocenił(a) film na 9
goci_17

To proste. Jest grupa filmów, które ja nazywam refleksyjnymi, ten do takich należy.

ocenił(a) film na 9
goci_17

Muszę przyznać że film jest naprawdę wyjątkowy. W prosty sposób pokazuje jednoczesną prostotę i głębię międzyludzkich relacji oraz zachwyt nad mocą ludzkiej wyobraźni. Przypomina czas beztroskich zabaw i nieograniczonych możliwości kreowania świata wokół z czasów wieku dziecięcego. Mądry i wspaniały, zmuszający do refleksji nad życiem. Pozostawia z pewnym uczuciem pustki u widza po seansie.

ocenił(a) film na 9
Lucas207

O właśnie to:) 100% racji :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones