PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200116}

Most do Terabithii

Bridge to Terabithia
7,3 117 796
ocen
7,3 10 1 117796
6,5 4
oceny krytyków
Most do Terabithii
powrót do forum filmu Most do Terabithii

Albo cierpicie na amnezję i nie pamiętacie swego dzieciństwa, albo wasze dzieciństwo
było nudne i smutne, albo po prostu nie dane wam było przeżyć dzieciństwa w ogóle.
Niezależnie od tego co jest przyczyną tego stanu rzeczy powiem wam, że wiele
straciliście. Ten film mógłby wam to uzmysłowić, ale niestety dla was jest już chyba za
późno.

Ten film to coś pięknego! Bije w czerep! Za każdym razem gdy oglądam ten film
zastanawiam się jak to możliwe że tak prosta fabuła, zrealizowana tak prostymi
środkami potrafi szarpnąć w człowieku tę strunę, która od dawna uznawana była za
martwą?
Po prostu magia kina!
Od czasu "Źródła" żaden inny film mnie tak nie poruszył, nie chwycił za gardło i po prostu
nie wzruszył. Katharsis w najczystszej postaci.

Dodam jeszcze, że "Most..." jest doskonałym przykładem tego do czego winny służyć
efekty specjalne. To tylko narzędzie, dodatkowo pomoc w środkach wyrazu, a nie sztuka
dla sztuki jak to bywa wielu megaprodukcjach, gdzie dziury w fabule lub jej kompletny
brak zapełnia się spektakularnymi efektami specjalnymi, które nie maja żadnego
głębszego sensu. Tutaj każde użycie efektów komputerowych miało swój cel i po prostu
wzbogacało obraz.

ocenił(a) film na 8
bonzo

Chciałem napisać komentarz po ponownym zobaczeniu tego filmu, jednak po przeczytaniu Twojego komentarza, uznaję, że jest to niepotrzebne, bo lepiej bym tego nie ujął :)

ocenił(a) film na 8
bonzo

Czasem się zastanawiam czy to ja jestem piekielnie inteligentny czy to po prostu ludzie są mniej bystrzy. I z przykrością (tak dla mnie bo okazuje się że nie jeste geniuszem i dla ciebie bo to ty okazujesz się mało bystry) stwierdzam że jednak to drugie.

No bo jak można cie inaczej nazwać? Inteligentny człowiek który potrafi łączyć kropki potrafi zrozumieć to że na świecie są różni ludzie. Różne dzieciństwa i różne życiorysy. U jednej osoby nostalgie i wspomnienie dzieciństwa wywoła most do terabiti a u drugiej szklana pułapka. Jedna osoba uroni łze na titanicu a druga na avengersach. Bo ludzie są różni. I tak to wygląda.

Więc niestety przyjacielu twój pierwszy akapit oceniający to jakie było kogo dzieciństwo bo nie płacze na tym filmie tak naprawde opisuje ciebie. I opis jest jasny: JESTEŚ MAŁO BYSTRY.

Pozdrawiam, Bartas


BartasBartas

Ale wiesz, że to post sprzed dziesięciu lat i Most do Terabithii nie jest dla autora obiektem nostalgii? Tylko, że ten film traktuje o nostalgii.

bonzo

tylko czego Leslie umiera i gdzie happy end?

Weronka90

Dlaczego*

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones