PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200116}

Most do Terabithii

Bridge to Terabithia
7,3 117 854
oceny
7,3 10 1 117854
6,5 4
oceny krytyków
Most do Terabithii
powrót do forum filmu Most do Terabithii

DNO !!!

ocenił(a) film na 1

To jakieś totalne nieporozumienie . Nie rozumię ludzi , który oceniają go na 8/10 lub wyżej ... Dobrze , że to tylko 90 min , bo ciężko przy takim filmie wysiedzieć .

ocenił(a) film na 4
matthias2

Zgadzam się z Tobą niestety...poniżej oczekiwań:( jak dla mnie zwykły familijny filmik- byłby nawet ok. jakby nie motyw smierci:( uważam, że nie powinno być takiego czegoś w filamch dla dzieci.
Poza tym plakat skłaniał do tego, iż będzie to raczej baśń..

ocenił(a) film na 9
Tosia_5

"Poza tym plakat skłaniał do tego, iż będzie to raczej baśń.."
Istnieją tysiące takich filmów, co plakat mówi co innego niż treść filmu... Np.: Naga kobieta (z cenzurą of course) do filmu przygodowego, w którym w ogóle takowej nie ma...

Ech, nie wiem jak Wy, ale czytanie lepiej mi wychodzi niż dostrzeganie szczegółów na plakacie.. stąd patrzę od razu na gatunek filmowy, a nie na kolorystykę/ubiór czy też otoczenie na plakacie...
Pzdr.
PS.: Mnie ten film wprost zachwycił ;D

ocenił(a) film na 4
freepick

No ok, ale zwistun też sugerował coś innego:P

matthias2

trudno wysiedziec przy filmie jesli sie go kompletnie nei rozumie prawda? oczekiwania mialem zupelnie inne, ale wynioslem z tego filmu to co powinienem. nie mozna autorom odmowic tego, ze niosa przekaz i to wazny, nie ma tutaj przerostu formy nad trescia jak w wiekszosci. odbior filmu to rzecz subiektywna, wiec mowiac ze nie rozumiesz jak ktos mogl go ocenic wysoko popelniasz podstawowy blad.ty nie rozumiesz, ale ktos rozumie i wie dlaczego dal taka ocene. pozdrawiam i powodzenia z rozumieniem.

matthias2

Poszedłem na ten film, bo nałogowo biorę udział we wszystkich konkursach w radiu i wygrałem na niego bilety. Jak zobaczyłem plakat, na którym w dodatku było napisane, że to film twórców "Opowieści z Narnii", bałem się, ze będzie nudne i dziecinne. Nastawiłem się na mnóstwo efektów i nic więcej prócz nudnej walki dzieciaków z jakimiś złymi siłami. A tu taka miła niespodzianka. Film wspaniały. Jak widać nie potrzeba mnóstwa efektów specjalnych żeby opowiedzieć bajkę, która tyle przekazuje. Teraz przydałoby się przeczytać książkę, bo sądzę, że będzie o wiele więcej warta niż jakieś harrypotterowe opowiastki. No, to taka moja opinia.

ocenił(a) film na 9
Keodred

No to gratuluję wygranej jak i dodać, że podjąłeś bardzo dobrą decyzję o pójściu na ten film :D

ocenił(a) film na 9
matthias2

moim zdaniem film jest bardzo dobry ale ten motyw ze Leslie umiera jest nie trafiony w tego rodzaju filmie. poniewaz ten film jest dla dzieci (a przynajmniej tak mi sie wydawalo na co moze wskazywac plakat i to ze jest to basn, familijny i fantasy) otoz basnie koncza sie dobrze a po takim filmie dzieci moga miec troche nie mile odczucia. pzdr

big_tommy

W zasadzie śmierć Lesslie jest na miejscu. Jakby popatrzeć na baśnie, to tak się prezentuje schemat: Główny boheter znajduje przewodnika, ten pokazuje mu inny świat. W tym świecei bohater musi zmierzyć się z przeszkodami i z własnymi problemami. W końcu dojdzie do tego, że przewodnik zginie, a bohater zwycięża. Porównaj to z relacjami, dajmy na to, Artura i Merlina. Nie jest podobnie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones